Su Arıtma Filtre Değişimi

Su Arıtma Filtre Değişimi

Su Arıtma Filtre Değişimi

Suyun yaşamımız için önemi çok büyüktür. Sağlıklı her yetişkinin günde en az iki litre su tüketmesi gerekmektedir. Ancak sağlığımız için içtiğimiz su bile bazı durumlarda bizi hasta edebilir. Su eğer iyi temizlenmez mikrop ve bakterilerden arındırılmaz ise bizi hasta etmektedir. Suyun temiz ve sağlıklı hale gelmesi günümüzde su arıtma cihazları ile kolaylıkla sağlanmaktadır. Su arıtma cihazları suyun temizliğini içerisinde bulunan filtreler ile sağlamaktadır.

Su Arıtma Cihazlarında Filtrenin Önemi

Su arıtma cihazları suyu temizleme işini içinde bulunan filtreler ile gerçekleştirmektedir. Cihazda beş ya da altı adet filtre bulunmakta ve bunlar aşama aşama suyu temizlemektedir. Aşamalar son bulduğunda içebileceğimiz temiz suya ulaşılmaktadır. Filtreler çalışmaz ya da kirlenir ise bakımları yapılmalı değiştirilmelidir. Filtrasyon sistemi çalışmaz ise su temizlenmez ve sizi hasta edebilmektedir.

Peki su arıtma filitre değişimi nasıl yapılır?

Su Arıtma Cihazlarında Filtre Değişim Süresi Nedir?

Her cihazda filtre sayısı farklılık göstermektedir. Filtrelerin kullanım süreleri de birbirinden farklıdır. Ancak suyun kalitesi filtrenin temiz olmasına ve ne kadar sıklıkla değiştirildiğine bağlıdır. Her filtrenin değişim süreci de birbirinden farklıdır. Bazıları altı ayda bir değiştirilirken bazıları yılda bir değiştirilmelidir.

Su Arıtma Cihazlarında Filtre değişimi Nasıl Yapılmalıdır?

En sağlıklı filtre değişimi için profesyonel destek almak gerekmektedir. Eğer kendiniz değiştirmek isterseniz orijinal malzeme kullanılması önemlidir. Cihaza uygun parça ya da model kullanılmaz ise bu cihaza zarar verecektir. Tezgah üstü cihazlarda işe cihaz musluğu ve depo kapatılarak başlanmalıdır. Tezgah altı cihazlarda ise cihazı tezgah üstüne alarak değiştirmeniz gerekmektedir. Cihazı yatık pozisyona getirerek filtreleri gevşetmeli ve sökerek değiştirebilirsiniz.